Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A stratégiai partnerek közös célja a Kárpát-medence egységes gazdasági, kulturális és oktatási térként való kezelésének elősegítése, e nemzeti integrációt szolgáló folyamatban a Kárpát-medencében élő magyar nemzeti közösségek aktív részvételének biztosítása, és az ez irányú kommunikáció kölcsönös támogatása.
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Civil Összefogás Fórum (CÖF) és a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) a Nemzetstratégiai Kutatóintézettel. Az egyezményt szerdán írta alá Csizmadia László, a CÖF-CÖKA elnöke és Szász Jenő, a kutatóintézet vezetője Budapesten.
A megállapodás rögzíti, hogy a stratégiai partnerek közös célja „a Kárpát-medence egységes gazdasági, kulturális és oktatási térként való kezelésének elősegítése, e nemzeti integrációt szolgáló folyamatban a Kárpát-medencében élő magyar nemzeti közösségek aktív részvételének biztosítása, és az ez irányú kommunikáció kölcsönös támogatása”.
Szász Jenő az eseményen azt mondta: „az a dolgunk, hogy 20. század tragédiáira - azokra a történelmi eseményekre, amelyek a szétszakítottság állapotába (...) juttattak - 21. századi, modern eszközökkel próbáljunk gyógyírt adni”.
Csizmadia László szólt arról, hogy a CÖF-CÖKA szervezésében működő Civil Együttműködési Tanácskozásnak (CET) „határon túli hét magyar régióval van közvetlen kapcsolata”.